Shkup, policia shqiptoi dhjetëra gjoba për vozitje të shpejtë dhe vozitje pa patentë shoferi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 114 masa.

Prej tyre, për tejkalim të shpejtësisë së lejuar janë shqiptuar 30 sanksione, 12 masa për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 20 sanksione për vozitje pa patentë shoferi.

Janë shqiptuar edhe 12 masa për automjete të parregullta dhe të paregjistruara, ndërsa pesë për shoferë fillestar.

“Aksionet e përforcuara do të fillojnë edhe në ditët në vijim. Apel deri tek qytetarët të respektojnë rregullat në komunikacion dhe rregulloret për rritje të sigurisë në rrugë”, shtojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

INFO

NA NDIQ