Shkup, të premten organizohet marsh për nder të Rexhail Qerimit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Të premten do të organizohet marsh protestues për nder të të ndjerit Rexhail Qerimit, i dënuari për rastin “Alfa” si dhe për disa raste gjyqësore, për të cilat protestuesit kërkojnë hetim ndërkombëtar. Protesta do të nis në “Sheshin Skenderbeu” në Shkup, ndërsa pritet të përfundojë në zyrat e BE-së në Shkup. Këtë e ka bërë të ditur Jetulla Qerimi, vëllai i të ndjerit Rexhail Qerimi.

“Ju njofotojmë që në dat 04.02.2022 ditën e Premte, në ora 13:30
Do të mblidhemi tek sheshi Skender Beu ku dhe do të fillojm marshin në nderë të Rexhail Qerimit si dhe do të kërkojmë hetim ndërkombëtar në zyrat e BE-s për vdekjen e dyshimt si edhe për të gjith rastet tjera të montuara politike”, shkruan Qerimi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

INFO

NA NDIQ