Shkup, zgjidhen gjykatës të rinj në Gjykatën Civile dhe Gjykatën Penale

Picture of INA
INA

09/10/2023

Këshilli Gjyqësor sot emëroi gjashtë gjykatës të rinj në Gjykatën Themelore Civile dhe Penale në Shkup nga radhët e kandidatëve të Akademisë për gjykatës dhe prokurorë publik.

Deklaratë solemne për Gjykatën Themelore Civile Shkup sot në Këshillin gjyqësor nënshkruan gjykatësit Irena Mitreska, Dragana Iliovska dhe Sanja Tomiq Velkoska.

Për gjykatës në Gjykatën Themelore Penale Shkup u zgjodhën Liljana Milanova, Vllatko Sekovski dhe Nadica Mitreska.

TË FUNDIT
36 minuta
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
56 minuta
Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)
1 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
2 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
2 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

ME TE LEXUARA

2 ditë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
23 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
2 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
1 ditë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
12 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
1 ditë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit (FOTO)
8 orë
Fatmir Mexhiti emërohet drejtor i ri i Klinikës së Neurologjisë
2 ditë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

auto_korrupsion1511207587

Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Von der Leyen, Costa dhe Kallas

Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së

INFO

NA NDIQ