Shkupi fiton bindshëm derbin me Vardarin, Struga fiton me Shkëndijën

ina-online
ina-online

05/11/2023

Liga e Parë e futbollit në Maqedoninë e Veriut mesditën e kësaj të diele ka sjellë dy derbi në kuadër të xhiros së 13-të.

Kampionët në fuqi, Struga Trim Lum triumfuan në derbin me Shkëndijën me rezultat 2:1. Për Shkëndijën rrjetën e gjeti Krasniqi në minutën e 54-t, përderisa dy golat e triumfit për struganët i shënuan Kampaore dhe Radeski në minutat 73-të dhe 75-të.

Ndërkohë dueli i zjarrtë në Çair ndërmjet rivalëve të vjetër të kryeqytetit i takoi Shkupit që mundi Vardarin me rezultat 2:0. Dy golat për fitoren e bardhebluve në Çair i realizuan Vosha në minutën e 25-të dhe Kuka në të 75-tën. Ndeshjet e radhës në kampionatin elitar do të zhvillohen me 11 nëntor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

Kovacevski

Kërkesa e opozitës shqiptare për ministra në qeverinë teknike, Kovaçevski: Propozimet bëhen nga partia më e madhe opozitare

stevo pendarovski

Pendarovski: Provokimet nacionaliste janë rezultat i fushatave propagandistike nga qendrat e huaja

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

INFO

NA NDIQ