Shkupi mbrëmë ishte ndër qytetet më të ndotura në botë

INA
INA

03/01/2024

Shkupi mbrëmë ishte sërish në krye të renditjes famëkeqe për ajrin më të ndotur në botë.

Ndërsa Maqedonia e Veriut ishte në dhjetëshen e vendeve më të ndotura, pra në vendin e tetë.Sipas qyteteve, i pari në listë ishte Shkupi, përkatësisht Komuna e Shuto Orizares, e ndjekur nga Gjorçe Petrov dhe Çairi.

Ndotje e lartë është regjistruar edhe në Kavadar, Strumicë, Kërçovë, Veles, Negotinë dhe Manastir.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ