Shkupi mbrëmë pa energji elektrike, çfarë ndodhi?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Shkupi mbrëmë për disa orë ka ngelur pa energji elektrike. Kjo ndodhi si pasojë të përfshirjes nga zjarri të dy largpërçuesve dhe një trafostacioni në periferi të kryeqytetit.

“Problemet në largpërçuesin TS Shkupi 4 – TS Bunarxhik dhe zjarri në afërsi të një trafostacioni në Pintija, kanë qenë shkak për ndërprerjen e furnizimit me energji elektrike në pjesën më të madhe të Shkupit, një pjesë të Velesit dhe Ovçe Polës”, thonë nga kompania MEPSO.

Më tej nënvizohet se këta faktorë kushtëzuan çrregullimin e të dy 400/ 110 kV transformatorëve. Pas ndërhyrjeve të shpejta është normalizuar furnizimi me energji elektrike.

MEPSO njofton qytetarët se ekipet e ekspertëve po eliminojnë defektet e mbetura.

Dritat ikën dhe penguan mbajtjen e një aktiviteti të partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE, derisa po prezantoheshin punët e realizuara në 100 ditëshin e komunave që udhëhiqen nga kjo parti. Pas kësaj situate, kreu i opozitës maqedonase akuzoi pushtetin.

“Qeveria e LSDM BDI-së i detyrohet përgjigje dhe përgjegjësi pse nuk ka rrymë? Kërkojmë përgjegjësi, sepse askush nuk duhet ta heshtë demokracinë”, theksoi kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

INFO

NA NDIQ