Shkupi mposht Shkëndijen dhe i afrohet kreut, ndalet Struga

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2023

Vëmendja në këtë javë të kampionatit në Maqedoninë e Veriut ishte e rezervuar e gjitha për përballjen mes dy skuadrave shqiptare të Shkupit dhe Shkëndijes së Tetovës.

Ishte Shkupi që në fund të 90-minutave festoi duke qenë se i mposhti tetovarët me rezultatin 2-0. Vendasit realizuan nga një gol për pjesë teksa ai që hapi llogaritë e ndeshjes ishte Alvarez në minutën e 36-të ndërsa në fraksionin e dytë, Trapanovski në minutën e 93-të vulosi triumfin e Shkupit.

Pas këtij sukses, Shkupi ngjitet në kuotën e 37 pikëve (një më pak se Struga kryesuese, por Shkupi ka një ndeshje më pak), ndërsa nga ana tjetër, Shkëndija e Tetovës është në vendin e tretë me 28 pikë.

Në ndeshjet e tjera, Struga u ndal në transfertë ndaj skuadrës së Tikves me sfidën që u mbyll në barazim 1-1, Rabotnicki mposhti 0-2 Pobedën, Akademija Pandev fitoi 0-1 në transfertë me Makedonija GP ndërsa sfida mes Bregalnica dhe Skopje u mbyll në barazim 1-1.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ