Shkupi ndalet nga Tikveshi, fitojnë Voska Sport dhe Gostivari

ina-online
ina-online

07/10/2023

Shkupi është ndalur me barazim nga Tikveshi, ndërsa fitore kanë regjistruar Voska Sport dhe Gostivari në ndeshjet e luajtura sot në kuadër të xhiros së 10-të në Superligën e futbollit në Maqedoninë e Veriut.

Skuadra nga Çairi nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 me Tikveshin në Kavadar.

Zhbllokimi i rezultatit erdhi në minutën e 23-të kur Spahiu shënon për epërsi 1:0 të vendasve. Gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë pasi në minutën e 37-të Vosha me një goditje nga distanca barazoi shifrat në 1-1, por deri në fund nuk kishte ndryshim në rezultat, me të dyja skuadrat që arkëtuan vetëm nga një pikë nga ky takim.

Ndërkohë, fitore ka marrë Gostivari që mundi me rezultat 1-0 Brera Strumicën.

Golin e triumfit për ekipin shqiptar e realizoi Kehinde në minutën e 14-t. Fitore dhe tre pikë mori edhe Voska Sport që mundi Makedonija Gjorce Petrovin me rezultat 2-1, ndërsa me të njejtat shifra Bregallnica triumfoi ndaj Rabotniçkit.

Xhiroja 10-të në Superligën e Maqedonisë vazhdon edhe nesër me dy ndeshje tjera, ku Shkëndija do të përballet me Vardarin në kryeqytet, ndërsa Struga Trim Lum do të pret në shtëpi Sileksin e Kratovës. Të dyja këto takime do të luhen nga ora 14:00. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ