Shkupi ndër 10 vendet më të ndotura në botë

ina-online
ina-online

24/12/2023

Në listën “Iqair”, sot në mëngjes Shkupi është qyteti i 9-të më i ndotur në botë.

Sipas të dhënave nga stacionet matëse të Ministrisë së Mjedisit, Shkupi dhe Strumicë kanë ajër shumë të ndotur, ndërsa ajri në Veles dhe Kavadar është mesatarisht i ndotur.

Të gjitha qytetet e tjera janë më të ulëta, pra kanë ndotje të ulët ose shumë të ulët.Në botë qytetet e Indisë dhe Pakistanit janë në krye, pra janë më të ndoturit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ