Shkupi qyteti i dytë më i ndotur në botë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Shkupi sot është qyteti i dytë më i ndotur në botë, në listën e ajrit vizual. Para tij është vetëm Daka në Bangladesh.

Të dhënat nga stacionet matëse të cilësisë së ajrit të Ministrisë së Mjedisit, tregojnë se Shkupi dhe Kavadari mëngjesin e sotëm janë qytetet më të ndotura në Maqedoninë e Veriut, përcjell INA.

Këto dy qytete kanë ngjyrë vjollce, gjë që tregon ajër shumë të ndotur. Ajri edhe në Kumanovë, Tetovë, Gostivar dhe Kërçovë është shumë i ndotur. Në Strumicë, Gjevgjeli, Koçani dhe Velesi u regjistrua ajër mesatarisht i ndotur. Ndryshe, Strumicë dhe Tetova për dy ditë me radhë kishin ajër jashtëzakonisht të ndotur. (INA)

TË FUNDIT
23 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

1 ditë
Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës
19 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 ditë
Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës
8 orë
Aziri: Koalicioni eventual me VMRO-së dhe VLEN-it, nënkupton krizë të thellë politike

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ