Rashica emocione me këngën e Shkurtes dhe flamurin e Kosovës në stadiumin e Stambollit (VIDEO)

INA
INA

5 Qershor, 2023

Rashica ‘dridh’ Stambollin, feston titullin me këngën “Oj Kosovë, oj nana ime”.

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, është shpallur kampion me Galatasarayin në Turqi.

E sot, ylli kosovar kur u ngjit në fushë, pas tij jehonte kënga shqip “Oj Kosovë, oj nana ime”, midis Stambollit.

Me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës, Rashica festoi titullin kampion, duke qenë i shoqëruar edhe nga dy djemtë e tij.

Ndryshe, e ardhmja e tij është e pasigurtë pasi i përfundon huazimi me klubin turk në fund të sezonit dhe nuk dihet nëse Galatasary do e blejë.

Përndryshe, ai do të kthehet te skuadra e Norwich Cityt, që ka kartonin e tij.

shih videon KËTU

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

INFO

NA NDIQ