Shoferët e autobusëve privat bllokojnë rrugën para qytetit të Shkupit (Video)

Pas paralajmërimit se me mosmarrëveshjen me qytetin e Shkupit në lidhje me autobusat privat, sot shoferët kanë dalë në protesta para qytetit të Shkupit duke bllokuar hyrjen kryesore me parkimin e autobusëve, përcjellë Klan M.

Ndërsa dje kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska u bëri thirje përfaqësuesve të shoqatave private të autobusave privat “ Slloboden prevoz dhe “Makekspres” të protestojnë para selive të VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së pasi drejtorët e tyre kanë gjeneruar borxh, ndërsa duan ta paraqësin si dështim të tanishëm të Qytetit. /KlanMacedonia/