Shoferi i Bekteshit dhe Besimit kishte kaluar në semafor të kuq duke goditur dy vetura të cilat kishin hyrë në të gjelbër

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Aksidentin e mbrëmshëm para Qeverisë, sipas informacioneve jozyrtare të dëshmitarëve okularë, e ka shkaktuar vozitësi J.B, i cili me “Shkodan” e qeverisë në ato momente po voziste zëvendëskryeministrin Fatmir Besimi dhe ministrin Kreshnik Bekteshi, raporton Sdk.mk, transmeton Portalb.mk.

Sipas dëshmisë së bashkëbiseduesve, aksidenti ka ndodhur në momentin kur automjetet “Kia” dhe “Fiat”, paralelisht nga të dy korsitë e “Ilindenskës”, janë nisur me dritën jeshile në semafor, në drejtim të Qendrës. Sapo janë nisur, “Shkoda” zyrtare ka kaluar në semafor të kuq dhe ka goditur nga krahu i djathtë dy veturat tjera.

“Shkoda” në të cilën kanë qenë Besimi dhe Bekteshi ka ardhur nga bulevardi “Shën Kliment Ohri”, ka qenë duke lëvizur në drejtim të Qeverisë, gjegjësisht në drejtim të garazheve qeveritare. Në atë kohë ishin caktuar mbledhjet e Këshillit ekonomiko-social dhe negociatat me Sindikatat për rritjen e pagës minimale.

Shoferi i cili ua ka prerë rrugën dhe ka goditur dy makinat e që ishin nisur në sipas rregullave në komunikacion, ka mbetur lehtë i plagosur dhe është dërguar në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”. Lëndime të lehta kanë pësuar edhe drejtuesit e dy mjeteve të tjera.

MPB-ja përveç konfirmimit të aksidentit dhe raportimit për gjërat e njohura përgjithësisht: ora, koha, marka e tre makinave dhe inicialet e drejtuesve të mjeteve, nuk ka dhënë akoma ende detaje se si ka ndodhur aksidenti.

TË FUNDIT
14 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
10 orë
Deputetët e sapozgjedhur sot ulen në kolltuqet e Kuvendit, deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën
1 ditë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë
6 orë
ZNAM përkrah Gashin për kryeparlamentar
1 ditë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
22 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
3 orë
Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ