Shoferi i NTP Shkup: Na japin të vozisim autobusë të prishur, prandaj ndodhin aksidente

Picture of INA
INA

09/07/2024

Na japin të vozisim autobusë me defekt, prandaj dje autobusi doli nga rruga dhe u përplas në rrethojën prej betoni afër QT “Mavrovka”, tha sot shoferi Ferzi Arifi pas incidentit të ndodhur dje pasdite në linjën numër 2. Arifi e tha këtë në konferencë për media para selisë së NTP “Shkup” e cila organizoi Konfederata e Organizatave Sindikaliste të Maqedonisë (KOSM).

Në incidentin e djeshëm, përveç shoferit Arifi, është lënduar edhe një grua.

Kryetari i KOSM-it, Marjan Risteski, tha se fajtor për incidentin është menaxhmenti i kompanisë, i cili nuk e kryen servisin e autobusëve, duke vënë në rrezik punëtorët dhe udhëtarët.

“Ngjarja ka ndodhur për shkak se timoni ka qenë me defekt, gjegjësisht është bllokuar në atë moment dhe falë qetësisë dhe përvojës së shoferit nuk ka ndodhur një aksident i madh. Ky autobus, ashtu si të tjerët, u raportua se ishte me defekt, por nuk servisohen. Imagjinoni, ky autobus ka shkuar në Vodno para disa ditësh”, tha Risteski.

Pas kësaj, në konferencë për media doli drejtori i ri Dragi Kushovski, i cili ka një javë që është në detyrë, i cili u tha se po përhapin spekulime. Ai u kërkoi atyre që t’i bashkëngjisin një raport ku thuhet se autobusi ishte me defekt. Pas akuzave të tilla të drejtorit, shoferi Arifi filloi të qajë dhe ka thënë se vazhdimisht raportojnë defekte, por autobusët janë vënë në komunikacion të nesërmen dhe u jepen shoferëve të tjerë.

“Kam qenë gjithë jetën në NTP, këtu dhe në rrugët e Shkupit më janë zbardhur flokët. Në itinerarin nga linja 2 njoh çdo gropë dhe nuk është e mundur të më ndodhë diçka e tillë. Mu bllokua timoni, më vjen keq për udhëtarët që duhet të hipin në autobusë të tillë me defekt”, ka thënë Arifi.

TË FUNDIT
2 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
5 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
9 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
11 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
12 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çavkov del nga burgu
12 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
17 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
4 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 ditë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
11 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ