Shoqata e portaleve me rekomandime për kodin zgjedhor në pjesën e reklamimit politik

Picture of ina-online
ina-online

27/11/2023

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga u takua me përfaqësues të Shoqatës së Portaleve, onlinemedia.mk.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Drejtësisë në këtë takim u diskutua për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, për rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe për vërejtjet që i ka Shoqata në pjesën e reklamimit politik, si dhe për rolin, statusin, të drejtat dhe detyrimet e mediumeve të internetit në vendin tonë.

“Të gjitha rekomandimet dhe mendimet do t’i dërgohen grupit të punës i cili po përgatit ndryshimet e Kodit Zgjedhor, i cili së shpejti do të dërgohet në procedurës qeveritare”, theksoi ministri Lloga.(INA)

TË FUNDIT
35 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
41 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
42 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

19 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut
14 orë
VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese
21 orë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
18 orë
MASH: Po dorëzohen tekstet shkollore të miratuara nga klasa e parë deri në të shtatën, nxënësit do t’i kenë të gjitha tekstet shkollore para fillimit të vitit të ri shkollor
12 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ