Shoqata Ulqini, Ana e Malit dhe Kraja dhuroi 150 pako ushqimore në ditën e parë të Ramazanit, për familjet në nevojë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Mars, 2023

shkruan Beqir Sina/INA

Emigrantët shqiptar nga treva e Ulqinit, Ana e Malit dhe Kraja,me rastin e fillimit të muajit të agjerimit Ramazanit, u kujdesën të dërgojnë ndihma(pako me ushqime) familjeve në nevojë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Simbas nji njoftimi në faqen e rrejtit social Fb, të Shoqatës Ulqini, në Staten Island Nju Jork, thuhet se janë siguruar dhe shpërndar nga të ardhurat e tyre financiare, pako ushqimore për 130 familje në Ulqin, Ana e Malit dhe Kraja, ku së paku 50 pako nga prej tyre, janë përkatësisht nga Shoqata “Ulqini” në Nju Jork.

Duke i drejtuar një falenderim të veçantë për Bashksinë Islame për bashkëpunimin perfekt dhe gjithë grupint vullnetar për shpërndarjen e pakove ushqimore, krajanët, anamalasit, dhe ulqinakët në Nju Jork, thonë se kurr nuk do e harrojnë vendlindjen e tyre, duke e ndihmuar në çdo rast që e lyp nevoja atë

Xhemo Lanica kryetar e Shoqatës Ulqini në Staten Island-NY, shkruan se misioni perfundoi me sukses dhe se vazhdojmë për Ulqinin:

“Me krenari themi se organizimi dhe shpërndarja e pakove ushqimore për të gjitha familjet në nevojë në Ulqin,Anën e Malit dhe Krajë ishte një sukses i plotë! Misioni ynë u krye dhe ka shumë aktivitete të tjera në vazhdim!”

Në fund të këtij njoftimi nuk mungon edhe urimi për fillimin e muajti të shejtë të Ramazanit, “Urime nga zemra për muajin e shenjtë të Ramazanit, shëndet, paqe, harmoni në familjet tuaja dhe agjërim të lehtë për të gjithë agjëruesit, shkruajn donatorët.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

BLINKEN

SHBA me dy kërkesa për Serbinë, a do ta dëgjojë Vuçiq?

kurti-bratislav

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

zoran-milanoviq

Presidenti i Kroacisë: Serbia duhet ta pranojë që Kosova është e pavarur

kim-mehmeti

Kosova është e rrezikuar edhe nga ‘përfaqësuesit’ shqiptarë të Beogradit në Prishtinë e Tiranë!

vucic-696x521

Vuçiq: S’do lejojmë therjen e serbëve, kemi dislokuar forca aty ku është e nevojshme

vucic

Vuçiq pas takimit me Quintin, ja çfarë kërkon?

austri

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri

belivuk

Shërbimi publik gjerman publikon artikull për grupin e Belivukut: Huliganë, klane droge dhe presidenti serb

vucic

Vuçiq deklarohet pas zhvillimeve të sotme në Veri, kjo është akuza e tij

INFO

NA NDIQ