Shortet e kupave të Europës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

Vendosen takimet e fazës se 1/8 në Europa dhe Conference League

Shorti i fazës së 1/8 të Europa League vendosi Juventus përballë Freiburg. Skuadra gjermane po bën një paraqitje të mirë në kampionat ku renditet e katërta.

Një kundërshtar më të vështirë për Roma që do të luajë me Real Sociedad, ekipi që renditet i treti në La Liga pas Barcelona dhe Real Madrid.

Manchester United u shortua me një tjetër ekip spanjoll Betis, ndërsa Arsenal me Sporting Lisbon. Takimet e para do të luhet në 9 Mars, ndërsa ato të kthimit më 16. Finalja e madhe do të zhvillohet më 31 maj në Budapest.

Në Nion këtë të premte u vendosën edhe takimet e fazës së 1/8 të Conference League. Përballjet më interesante duken Anderlecht – Villarreal dhe Lazio – Alkmaar. Takimet do të zhvillohen më 9 dhe 16 Mars, ndërsa finalja është programuar më 7 qershor në Pragë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristijan asllani

Asllani shijon titullin e parë në karrierë, kampion në Serie A me ekipin e zemrës

kloop

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

inzaghi

Inzaghi kalon Mourinhon

Bellingam Real Barca

Bellingham rrit gjasat për të fituar Topin e Artë pasi barazoi rekordin e madh të Ronaldos

Inter-1

Inzaghi si kampion i Italisë: Ne e donim sot titullin dhe ia dolëm, 6 trofe ne 3 vite nuk janë pak!

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

INFO

NA NDIQ