Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Një raport bombë ka dalur në 24 orët e fundit në Spanjë, ku citohet së një nga ekipet e La Ligas dyshohet se ka trukuar një ndeshje.

Ka qenë ekipi i Rayo Vallecanos që ka hedhur një akuzë kaq të rëndë dhe kanë marrë hapat e nevojshëm duke e denoncuar rastin në organet kompetente.

Siç është raportuar nga mediumi Mundo Deportivo, Rayo ka denoncuar se ndeshja për të cilën ata dyshojnë se ka qenë e trukuar është Sevilla-Cadiz që u zhvillua në mesjavë.

Në këtë ndeshja fituan mysafirët falë një goli të shënuar nga Sergi Guardiola në minutën e 96-të të takimit.

Raporti shton më tutje se natyra e fitores së Cadizit, e cila i ka mbajtur ata në garë për të evituar rënien nga elita, ka ngritur dyshime tek krerët e La Ligas.

Informacioni që është zbuluar është se një lojtar ka ndezur alarmin 48 orë para ndeshjes duke treguar se ndeshja që do të zhvillohej në ‘Ramon Sanchez-Pizjuan’ është e trukuar.

Rayo Vallecano është në mesin e ekipeve që po luftojnë për mbijetesë në La Liga, dhe për këtë arsye ata duan të jenë të sigurt se gjithçka ka qenë në rregull dhe për këtë arsye e kanë raportuar rastin në autoritetet relevante.

TË FUNDIT
8 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
11 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
11 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
11 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
11 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
1 ditë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
1 ditë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
23 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
12 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ