Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma

Picture of INA
INA

12/06/2024

Tetë zjarre në ambiente të hapura janë regjistruar në 24 orët e fundit dhe të gjitha janë shuar, thonë Qendra për Menaxhimin e Krizave.

Zjarrfikësit kanë intervenuar për shuarjen e zjarrit në Gazi Babë afër deponisë “Vardarishte” (digjen goma dhe bimësi e ulët dhe është djegur një sipërfaqe prej një hektar), Manastir afër Maglenicës, Prilep afër garnizonit të ushtrisë Gjevgjeli, fshatin Mrzenci, Bogdanci në atarin e Bogdancit (bimësia e ulët), Kavadari afër vendbanimit “Glishiq”, në lokalitetin “Smilica” (bimësia e ulët – sipërfaqe e djegur një hektar), Likova afër fshatit Mateç (bimësia e ulët) dhe në Komunën e Rankovcës afër fshatit Ginovcë (është djegur një pyll i përzier dhe është djegur një sipërfaqe prej një hektar)./Telegrafi/

TË FUNDIT
1 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
1 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
1 orë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

ME TE LEXUARA

22 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
3 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
22 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
1 ditë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi

LEXO MË SHUMË

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

INFO

NA NDIQ