Shpërthen zjarri në një magazinë pranë rezidencës të Putinit

Picture of INA
INA

11/08/2023

Një zjarr i madh ka shpërthyer në një magazinë pranë rezidencës të Vladimir Putin afër Moskës.

Duke cituar një deklaratë të shërbimit emergjent, agjencia e lajmeve TASS tha se zjarri përfshiu 2,000 metra katrorë në mesnatë, shkruan Metro.co.

Nuk kishte asnjë të dhënë se si filluan flakët në ndërtesë, teksa është gjithashtu e paqartë se çfarë ruhej në magazinë.

Dy drone u rrëzuan në kryeqytetin rus të mërkurën mbrëma, ku njëri shkaktoi një zjarr të madh në një biznes riparimi makinash

Ministria e Mbrojtjes e Kremlinit fajësoi Ukrainën për dronët.

“Përpjekjet e mbrëmshme të regjimit të Kievit për të kryer sulme terroriste me mjete ajrore pa pilot u penguan mbi territorin e rajoneve të Kaluga dhe Moskë, si dhe në Sevastopol”.

TË FUNDIT
11 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
1 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
2 ditë
OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë
3 ditë
Orban fitoi në Hungari, por jo aq sa pritej
3 ditë
Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
11 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë

LEXO MË SHUMË

gazprom

Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

orban

Orban fitoi në Hungari, por jo aq sa pritej

antoni blinken

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

cdu csu ursula fon der leyen

Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani, partitë në pushtet një rënie shumë serioze

Gaza

Numri i palestinezëve të vdekur në Gaza është rritur në 36,731

gjermani-kufi

Gjermania autorizon kontrolle kufitare përpara Euro 2024

Mette Frederiksen 1

Sulmohet kryeministrja e Danimarkës, një burrë e qëllon me grusht në rrugë, ja si paraqitet gjendja e saj

INFO

NA NDIQ