Shpërthim tritoli në Krujë, detajet e para

INA
INA

03/08/2023

Një shpërthim tritoli është regjistruar gjatë natës në qytetin e Krujës. Tritoli ka shpërthyer në aksin Fushë-Krujë – Krujë në afërsi të lagjes Zimzenel.

Është e paqartë se cili ka qenë objektiv i sulmit pasi sasia lënda plasëse ka shpërthyer në mes të rrugës.

Nga shpërthimi është hapur një gropë në rrugë dhe janë thyer xhamat e vitrinave të disa banesave e bizneseve pranë. Shpërthimi është regjistruar rreth orës 2 pas mesnate.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Hristijan Mickoski

Mickoski: U dakorduam që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 8 maj

instituti-arben-xhaferi

IPP: Kryeministri Kovaçevski dhe partia e tij shpenzojnë mbi 750 euro për reklama në facebook (Tabela)

zekiri bytyqi

Bytyqi i përgjigjet Zekirit pasi që i hodhi përgjegjësinë

Lavrov Shkup

Lavrov me akuza të ashpra ndaj OSBE-së: Është vegël e BE-së

Kiara Luizi

Kiara i kërkon kompliment Luizit. Ja si përgjigjet ai (video)

anton-quni

Anton Quni flet për bazat ushtarake serbe rreth kufirit me Kosovën

slavjanka-petrovska

“Lavrov s’ka çka lyp në Shkup”, ministrja maqedonase mesazh për ministrin e jashtëm rus

Agron Shaqiri Stojance

Ish ushtari UÇK-së: Stojançe lëri ato muhabete, jemi shoqëri demokratike, siç duket ke ngelur akoma në mendësinë e vjetër!

INFO

NA NDIQ