Shpëtimtarët nga Maqedonia shpëtuan një grua pas 114 orësh të kaluar nën rrënoja në Turqi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Shkurt, 2023

Një tjetër jetë shpëtuan ekipet e shpëtimit nga Maqedonia, të cilët këto ditë po ndihmojnë intensivisht në aksionet që po zhvillohen në zonat më të prekura nga tërmeti në Turqi.

Drejtoria e Mbrojtjes dhe Shpëtimit njoftoi se ekipi i tyre mori pjesë në shpëtimin e një gruaje në qytetin Adiyaman.

Shpëtuesit në Drejtorinë e Mbrojtjes dhe Shpëtimit nxorrën një grua të gjallë nga rrënojat e një ndërtese të shembur në Turqi të premten, duke nxitur brohoritje nga shikuesit 114 orë pasi ajo u varros nga një tërmet masiv që shkaktoi shkatërrim në të gjithë rajonin.

Gruaja ka mbetur e bllokuar në blloqe betoni, armaturë dhe pluhur dhe më pas është evakuuar menjëherë në spital.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

kfor-600x360

Mbërrijnë në Kosovë trupat shtesë të NATO-s

ora-rryma-evn-struja

Nesër llogaritja e re në Qeveri për çmimin e ri të rrymës

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti nis me shkarkime: S’ka më drejtorë që flenë

wagner koloneli putinit

Mercenarët e “Wagner” i marrin peng kolonelin e njohur Putinit

ali ahmeti bdi

“Problemet s’i zgjedh kojshia, por shtëpia”,Ahmeti porosi “Grupit të Zjarrit”

INFO

NA NDIQ