Shpëtohet në Ulqin një 4-vjeçar nga Kosova, era e tërhoqi tri kilometra larg bregut

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

Në Plazhën e Madhe në Ulqin të hënën është shpëtuar një fëmijë katër vjeçar.

Bëhet e ditur se roja detare në orën 09:35 ka marrë informacion se një erë e fortë nga lindja ka tërhequr një shtetas të Kosovës 4-vjeçar, i cili ndodhej në dyshek gome.

Notarët kanë tentuar të notojnë te fëmija i rrezikuar, por rrymat e forta detare nuk i kanë lejuar në atë moment dhe dysheku është larguar nga bregu afërsisht tri kilometra drejt Ada Bojanës, shkruan Vijesti.

“Me përdorimin emergjent të skuterit special të shpëtimit, shpëtimtari për vetëm pak minuta arriti në pozicionin e fëmijës me dyshek dhe e evakuoi atë”, thuhej në njoftimin e rojës detare.

“Operacioni i shpëtimit zgjati 15 minuta nga momenti i marrjes së thirrjes së shpëtimit dhe analizat e UPSUL-it për vendosjen e një skuteri special në plazhin e Velikës rezultuan të ishin masa e duhur, pasi dhjetëra notarë tashmë janë shpëtuar nga mbytja”, bëhet e ditur në njoftim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fature-market

Në Turqi ushqimi më shtrenjtë për 74 %, Maqedoni 13 % dhe Shqipëri 8%

Ana-Bernabiq

Ana Bërbabiq e lartëson Vuçiqin para opinionit serb: Fjalimi i Vuçiqit, ishte më i miri në OKB

Zoran Milanoviq - Aleksander Vuçiq

Përplasja indirekte e Vuçiqit e Milanoviqit rreth Kosovës

policia-bullgar

Bullgaria dëbon udhëheqësin e kishës ruse

vucic-696x521

Kosova hedh poshtë të pavërtetat e Vuçiqit në fjalimin në OKB

Dritan Abazovic

Rrëfimi i Abazoviç: Jam nën kallash prej 3 vitesh. Kam krijuar shumë armiq në Mal të Zi

ndotja pollog

“E gjithë Europa po thith ajër toksik”, harta e vendeve më të ndotura, kryesojnë vendet e Ballkanit

vucic-1

E përsëriti në Nju Jork, Vuçiq: Nuk e njohim Kosovën e pavarur

punetor ndertimi

Sa shtetas të Maqedonisë dhe të Kosovës punojnë në Kroaci?

INFO

NA NDIQ