Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

INA
INA

06/12/2023

Qeveria, në seancën e sotme qeveritare ka miratuar vendimet për shpronësimin e 45 parcelave në gjatësinë e Korridorit 8.

Zëvendëskryeministri Artan Grubi paralajmëroi se gjithçka do të realizohet sipas dinamikës së paraparë për ndërtimin e kësaj vepre infrastrukturore deri në finalizimin e plotë.

“Gjithçka po realizohet sipas dinamikës së paraparë për ndërtimin e Korridorit 8, projektit më të madh dhe më të rëndësishëm infrastrukturor në historinë e vendit. Në seancën e sotme të Qeverisë miratuam vendimet për shpronësimin e 45 parcelave në gjatësinë e Korridorit 8. Procesi do të vazhdojë me përpikmëri deri në finalizimin e tij të plotë konform të gjitha dispozitave ligjore.”- njofton Grubi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9419

UT-ja çmim për Talat Xhaferin, Ziberi: Mos të keqpërdoret UT-ja në periudhë parazgjedhore

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

INFO

NA NDIQ