Shqetësime te Franca, para “euro 2024″…

Picture of ina-online
ina-online

08/06/2024

Kanë mbetur vetëm nëntë ditë para ndeshjes së parë të Francës ndaj Austrisë për të nisur garën për ‘Euro 2024’.

Gjatë kësaj periudhe dhe pas ndeshjes së fundit miqësore kundër Kanadasë sot në mbrëmje, blutë po përgatiten për startin, por realiteti është se ka pika të shumta shqetësuese për lojtarët.

Është padyshim rasti i Tchouaméni, i cili po rikuperohet nga fraktura e stresit në këmbë dhe prania e të cilit kundër Austrisë është “shumë e pamundur apo edhe e pamundur”.

Kingsley Coman nuk është rikthyer ende në garë, pavarësisht ndjenjave të mira. Nuk ka siguri, nëse kjo do të jetë tashmë rasti për t’u provuar gjatë miqësores kundër Kanadasë.

Tani këtyre dy rasteve tashmë të ndjeshme i shtohen edhe shqetësime të tjera. Adrien Rabiot, viktimë e lodhjes së muskujve, është ruajtur prej disa ditësh dhe me gjasë nuk do të luajë as kundër Kanadasë.

Dayot Upamecano, i dëmtuar në aduktor kundër Luksemburgut, ende ndjen dhimbje dhe nuk u stërvit dje.

Lajmi i rrallë i mirë vjen nga Ousmane Dembélé, i përjashtuar nga grupi gjatë vakteve për shkak të nazofaringitit të tij, i cili mund të stërvitet sërish normalisht…

TË FUNDIT
1 orë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
2 orë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
9 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
11 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...

ME TE LEXUARA

20 orë
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
1 ditë
Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë
11 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
1 ditë
FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia
11 orë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka
1 ditë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve
11 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!
1 ditë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
11 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

LEXO MË SHUMË

shqi spanja

UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret

kombetarja

2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin

tifozet kuq e zi

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

INFO

NA NDIQ