“Shqetësuese ikja e terroristëve”, Gashi i reagon Haradinajt: Më shqetësuese si futeshin aq lehtë terroristët në zyre të kryeministrit

Picture of INA
INA

28/09/2023

erroristi Millan Radoiçiq dyshohet se ishte prijës i grupit terroristë të sulmit që ndodhi të dielën e 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës.

Por, ky preson vite më herët ishte takuar me ish-kryemisnitrin Ramush Haradinaj, dhe jo vetëm.

Kurse, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë në një emision se është shqetësuese ikja e terroristëve pas sulmit që e kryen në Kosovë, më 24 shtator.

Analisti Shkëlzen Gashi ka thënë se është shumë më shqetësues fakti se si futeshin aq lehtë terroristët në zyre të kryeministrit.

“Shqetësuese si ikën aq lehtë terroristët?

më shqetësuese si futeshin aq lehtë terroristët në zyre të kryeministrit 🙁”, shkruan ai në Facebook.

TË FUNDIT
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
3 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
3 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
3 orë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Blindohet rezidenca verore e Putinit! Ka një mbrojtje të re ajrore që askush nuk mund të depërtojë
17 orë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?
1 ditë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
3 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
21 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
1 ditë
Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ