Shqipëri-Ishujt Faroe, për dy orë shiten 22 mijë bileta!?

Picture of INA
INA

03/11/2023

Stadiumi “AIR Albania” në Tiranë pritet të shëndrrohet në një fest të madhe me 20 nëntor.

Kombëtarja e Shqipërisë aty luan ndeshjen e fundit të kualifikueseve për Kampionatin Evropian “EURO 2024”. Federata Shqiptare e Futbollit sonte ka nxjerrur në shitje biletat për ndeshjen kundër Ishujve Faroe, e cila zhvillohet me 20 nëntor.

Interesimi për ta ndjekur nga afër Kombëtaren Kuq e Zi, ishte i jashtëzakonshëm edhe sonte, ashtu si ndeshjet e kaluara. Kanë mjaftuar vetëm dy orë që të shiten afër 22 mijë bileta në ”AIR Albania”.

Shqipëria është afër kualifikimit në Kampionatin Evropian, ku i duhet vetëm një pikë nga dy ndeshjet e mbetura. Shqipëria fillimisht do të luaj me Moldavinë në udhëtim me 17 nëntor, ndërsa tre ditë më vonë me Ishujt Faroe.

TË FUNDIT
19 orë
Propagandë e fëlliqur kundër turizmit në Shqipëri, avokati nga Kosova flet nga Vlora
21 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
22 orë
Në arrest shtëpie prej 30 dhjetorit të 2023, Sali Berisha i drejtohet Strasburgut
22 orë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
22 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

ME TE LEXUARA

24 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
22 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
22 orë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
22 orë
Në arrest shtëpie prej 30 dhjetorit të 2023, Sali Berisha i drejtohet Strasburgut
21 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
19 orë
Propagandë e fëlliqur kundër turizmit në Shqipëri, avokati nga Kosova flet nga Vlora

LEXO MË SHUMË

vlora-bregdeti-shqiptar

Propagandë e fëlliqur kundër turizmit në Shqipëri, avokati nga Kosova flet nga Vlora

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

sali berisha

Në arrest shtëpie prej 30 dhjetorit të 2023, Sali Berisha i drejtohet Strasburgut

ksamil saranda

Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

ksamili2

Pagesa për një shezlon shkon nga 20 deri në 100 euro në Ksamil, ankohet turistët/VIDEO

vlora2

Rriten çmimet, më pak turistë në Vlorë! Kryebashkiaku: Bizneset të mos abuzojnë, do t’u kthehet në bumerang

sali berisha

Sali Berisha: Edi Rama ka bërë krime ndaj njerëzimit, e solli Shqipërinë buzë varrit

INFO

NA NDIQ