Shqipëri-Ishujt Faroe, për dy orë shiten 22 mijë bileta!?

ina-online
ina-online

03/11/2023

Stadiumi “AIR Albania” në Tiranë pritet të shëndrrohet në një fest të madhe me 20 nëntor.

Kombëtarja e Shqipërisë aty luan ndeshjen e fundit të kualifikueseve për Kampionatin Evropian “EURO 2024”. Federata Shqiptare e Futbollit sonte ka nxjerrur në shitje biletat për ndeshjen kundër Ishujve Faroe, e cila zhvillohet me 20 nëntor.

Interesimi për ta ndjekur nga afër Kombëtaren Kuq e Zi, ishte i jashtëzakonshëm edhe sonte, ashtu si ndeshjet e kaluara. Kanë mjaftuar vetëm dy orë që të shiten afër 22 mijë bileta në ”AIR Albania”.

Shqipëria është afër kualifikimit në Kampionatin Evropian, ku i duhet vetëm një pikë nga dy ndeshjet e mbetura. Shqipëria fillimisht do të luaj me Moldavinë në udhëtim me 17 nëntor, ndërsa tre ditë më vonë me Ishujt Faroe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

INFO

NA NDIQ