Shqipëri: Tritol shtëpisë së shefit të Krimeve në 110-vjetorin e Policisë së Shtetit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Tritoli i vendosur në shtëpinë e shefit të Krimeve në Shkodër është sulmi i gjashtë ndaj uniformave të policisë së Shkodrës përgjatë një viti.

Asnjë nga këto raste nuk është zbardhur dhe autorët nuk janë kapur. Sulmi i sotëm ndaj Pëllumb Shpatit vjen në ditën e 110-vjetorit të Policisë së Shtetit.

Sot rreth orës 03:50 në lagjen Dobraç, një sasi lënde plasëse shpërtheu përpara banesës së Pëllumb Shpatit. Si pasojë janë shkaktuar dëmtime të lehta në banesën e tij dhe është dëmtuar automjeti i tij.

Në fund të viti 2022, një shpërthim me tritol ndodhi në shtëpinë e një efektivi policie, i identifikuar si Valter Serra. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bardhaj të njësisë Rrethina. Nga shpërthimi, u dëmtua automjeti i tij tip “Volkswagen” dhe një pjesë e banesës.

Në muaj qershor, u vendos tritol në shtëpinë e oficerit të Policisë Gjyqësore të Shkodrës, Pëllumb Vukajt. Edhe në këtë rast, u dëmtua mjeti i tij tip “Benz”, i parkuar para shtëpisë. Vukaj deklaroi se ngjarja kishte lidhje me detyrën e tij.

TË FUNDIT
2 ditë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
2 ditë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
3 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
3 ditë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
3 ditë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

Messi Mesi Inter Miami

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

vlora2

Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

bregdeti

Media spanjolle: Zbuloni Shqipërinë, thesarin e paeksploruar evropian

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake

david cameron

Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën

ksamil sarande

“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin

INFO

NA NDIQ