Shqipëria do dërgojë ndihma për Ukrainën

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Kryeministri do të zhvillojë një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës

Teksa pritet hapja e ambasadës shqiptare në Kiev, shteti shqiptar do të dërgojë ndihma ushqimore dhe humnitare në Ukrainë. Ky diskutim do të jetë mes dy liderëve Rama – Zelensky në një bisedë telefonike që pritet të zhvillohet, e konfirmuar dhe nga kreu i qeverisë shqiptare.

Ndërkohë, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dha detaje mbi mënyrën se si Shqipëria do të ndihmojë Ukrainën e cila prej muajsh është në luftë.

“Ukraina mbush gati një vit që është në luftë ndaj agresionit rus, ku padyshimet dëmet në njerëz dhe në Infrastrukturë janë të mëdha”-u shpreh Peleshi.

Klan News

TË FUNDIT
14 orë
Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën
15 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
1 ditë
Ilir Meta: Ja pse e mbështeta VMRO-DPMNE-në?
2 ditë
Qëndroi ulur kur Kurti hyri në zyrën ku ndodhej edhe O’Brien, Rama flet për fotografinë që u bë virale
3 ditë
Do bombardohen shkollat! Alarmi që ngrit në këmbë Shqipërinë

ME TE LEXUARA

15 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
14 orë
Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën

LEXO MË SHUMË

david cameron

Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën

ksamil sarande

“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin

meta

Ilir Meta: Ja pse e mbështeta VMRO-DPMNE-në?

edi rama shkup

Qëndroi ulur kur Kurti hyri në zyrën ku ndodhej edhe O’Brien, Rama flet për fotografinë që u bë virale

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

Do bombardohen shkollat! Alarmi që ngrit në këmbë Shqipërinë

policia-shqiperi shqiptare

Terrori gjatë natës në Durrës/ 40-vjeçari mori peng fëmijët e tij të mitur dhe qëllonte me kallashnikov! Të shtëna edhe ndaj RENEA-s

Edi Rama

Media greke pas takimi të Ramës me shqiptarët në Athinë: Marrëdhënia mes Shqipërisë dhe Greqisë përballë një ngërçi

edi rama

Rama flet për Çamërinë nga Athina: Emigrantët përjetuan poshtërimin e fshesave të zeza

vlora2

Vlora çel sezonin turistik, synon të jetë destinacioni kryesor i pushuesve

INFO

NA NDIQ