Shqipëria e para në Evropë gjatë korrikut për numrin e pasagjerëve, Rama: Shqiponja po fluturon lart

ina-online
ina-online

3 Shtator, 2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, bëri të ditur se Shqipëri ka dalë të jetë e para në Evropë gjatë korrikut për numrin e pasagjerëve.

Rama e dha këtë lajm përmes postimeve në rrjetet sociale, ku u shpreh se “Shqiponja po fluturon lart”.

“Përsëri në krye edhe në muajin korrik për rritjen e numrit të pasagjerëve të aviacionit civil në Europë. Shqiponja po fluturon lart”, u shpreh ai.

Tutje, Rama bëri të ditur se është shënuar një rritje prej 116 për qind që nga viti 2019, përcjell Klankosova.tv.

“Tabela e Korrikut të Këshillit Ndërkombëtar të Aeroporteve tregon se kur bëhet fjalë për performancën e vendit në trafikun e pasagjerëve krahasuar me vitin 2019, Shqipëria qëndron sërish në vendin e parë me një rritje të pabesueshme prej 116 përqind”, shkroi tutje ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Edi Rama

PS-ja e Ramës dorëzon rezolutë që dënon sulmin terrorist në Banjskë

Rama Plenkoviq

Latifi: U gëzova kur e pashë Ramën në Zagreb!

Sander Lleshaj

“Nëse sulmohet Kosova, Shqipëria është automatikisht në luftë”

Tomor Alizoti

Alizoti: Nderim i thellë për dëshmorin Afrim Bunjaku (FOTO)

vjosa rama von der leyen michel

Ulja e çmimit të internetit ‘Roaming’ mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuar në samitin historik në Tiranë

ilir alimehmeti

Ilir Alimehmeti jep alarmin: Kjo sëmundje po vret shqiptarët

universiteti tiranes

Sot nis viti i ri akademik/ 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditore, ‘Mjekësia’ paralajmëron bojkot

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

rinas aeroporti nene tereza

Aeroporti “Nënë Tereza” shifra rekorde, 5.2 milionë udhëtarë nga fillimi i vitit

INFO

NA NDIQ