Shqipëria fiton bindshëm ndaj Lichtensteinit

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Kombëtarja e Shqipërisë e ka fituar bindshëm miqësoren ndaj Lichtensteinit.

3:0 fituan “kuqezinjtë” duke u treguar dukshëm skuadër më e mirë se kundërshtari.

Autorët e golave për skuadrën e Sylvinhos ishin: Armando Broja, Jasir Asani, i cili dhuroi edhe një asist për Ernest Muçin, i cili e shënoi golin final.

Kjo ishte një ndeshje përgatitore para fillimit të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, që mbahet në Gjermani nga data 14 qershor deri më 14 korrik.

Kombëtarja shqiptare është grupin B me kundërshtarë mjaft të fortë si: Spanja, Italia dhe Kroacia.

TË FUNDIT
17 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
2 orë
Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
3 orë
Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re
4 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

ME TE LEXUARA

5 orë
Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?
1 ditë
Shakohoxha: Tifozët serbë kanë sjellje kafshërore! Janë të dënuar
2 orë
Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup
19 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve
5 orë
Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?
1 ditë
Mbappe me kërkesë interesante për fansat, pasi theu hundët
17 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
19 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
4 orë
Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ''jetë a vdekje'', priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

Prokuroria

Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Afrim Gashi

Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

INFO

NA NDIQ