Shqipëria i dha goditjen e fundit, Polonia largon Santos

INA
INA

14 Shtator, 2023

Ka zgjatur vetëm pak muaj aventura e trajnerit portugez Fernando Santos në krye të pankinës së Polonisë.

Ishte pikërisht humbja 2-0 ndaj Shqipërisë në eliminatoret e Euro 2024, ajo që i dha fundit karrierës së ish-trajnerit kampion europe, në pankinën e polakëve.

Santos ishte trajner i kombëtares polake që nga janari i vitit 2023. Ai e drejtoi atë në gjashtë takime duke regjistruar 3 fitore dhe 3 humbje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ