Jam i sigurt se Shqipëria do të kualifikohet në EURO 2024, ja kush e thotë? (FOTO)

ina-online
ina-online

12/10/2023

Bedri Omuri, një nga lojtarët më të mirë të Kombëtares dhe Tiranës së viteve ’80-të, është i bindur se Shqipëria kualifikohet në Europian “Euro2024”.

Në një intervistë për “Panorama Sport”, Omuri pranoi se Tirana gaboi me Shehin, se skuadra ka oshilacione, por mbetet ekipi më i kompletuar në Superiore dhe se do të fitojë derbin. Omuri analizoi kampionatin dhe kuqezinjtë që sot kanë një takim me historinë.

“Normalisht them që është ndeshje e fortë sfida me Çekinë, por nga ana tjetër them se Kombëtarja jonë me 90% është e kualifikuar. Edhe nëse humbasim në këtë sfidë, me një fitore në Moldavi, ne e sigurojmë kualifikimin. Nga ana tjetër, unë nuk besoj se humbasim sot me Çekinë. Skuadra i ka mundësitë për gjithçka. Madje për të marrë edhe një pikë i kemi mundësitë”, theksoi Omuri.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ