Shqipëria me ambasador të ri në Shkup, ja kush është pasardhësi i ambasadorit Reka?

ina-online
ina-online

12/02/2024

Siç mëson Almakos ekskluzivisht nga burime të mirëinformuara tashmë ambasadori i ri i Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut – Shkup, është përcaktuar se kush do të jetë.

Almakos mëson se bëhet fjalë për Denion Meidanin, i cili së shpejti pritet të zëvendësoj Fatos Rekën, që konsiderohet një nga diplomatët më cilësor që ka patur Shqipëria në RMV. Ndryshe, Mediani është djali i ish – presidentit të Shqipërisë, Rexhep Meidani.

Me herët, Meidani ka mbajtur pozicione në administratën shqiptare, ndër të cilat: Drejtor i Përgjithshëm pranë Ministrisë së Ekonomise, Drejtor i Kontrollit të Brendshëm pranë Ministrisë së Drejtësise, Drejtor i Monitorimit, Kontrollit, dhe Inspektimit pranë Autoritetit të Kontrollit Elektronik dhe Postar, Drejtor i Qendrës së Koordinimit kundër Ekstremizmit të Dhunshëm, etj.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

scholz-shulc-olaf

Gjermania nuk do të dërgojë trupa tokësore në Ukrainë

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

daniel server

Serwer për Vuçiq-in: Dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

INFO

NA NDIQ