Shqipëria në Euro 2024, ja cilët numra do të mbajnë në fanella kuqezinjtë (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Shqipëria brenda pak ditësh nis aventurën e saj në Euro 2024 dhe përgatitjet do të nisin që me miqësoren që kuqezinjtë luajnë sot ndaj Lihtenshtejnit. Para kësaj miqësore, grupi kuqezi ka marrë vendimet edhe sa u përket numrave që do të mbajnë në fanella futbollistët në këtë ndeshje, e më pas në Europian.

Ashtu siç pritej, prioritet u ëshsë dhënë lojtarëve që kanë dhënë kontribut gjatë kualifikueseve dhe kanë mësuar tifozët me një numër të veçantë në fanellë apo identifikohen me të. Kjo ka bërë që emrat që nuk grumbulloheshin rregullisht, të “sajoheshin” me numrat e mbetur bosh, ose të marrin të lojtarëve të cilët u lanë jashtë nga Silvinjo.

Kështu, Rei Manaj ka marrë numrin 7 të Keidi Bares, i cili është një mik i ngushtë i tij që kur luanin me përfaqësueset e moshave. Broja është detyruar të kalojë te numri 11, ai që ka mbajtur më parë Uzuni. Ndërsa numri 16 që mbahej historikisht nga Cikalleshi, i ka kaluar të riut Medon Berisha.

closevolume_off
Portieri Simon Simoni do të jetë në ndeshjen e sotme me numrin 27, duke bërë të qartë se ai do të jetë portieri rezervë nëse një nga të zakonshmit Berisha-Strakosha-Kastrati përballen me probleme.

LISTA ME NUMRA

1 – Etrit Berisha,

2 – Ivan Balliu

3 – Mario Mitaj

4 – Elseid Hysaj

5 – Arlind Ajeti

6 – Berat Gjimshiti

7 – Rei Manaj

8 – Klaus Gjasula

9 – Jasir Asani

10 – Nedim Bajrami

11 – Armando Broja

12 – Elhan Kastrati

13 – Enea Mihaj

14 – Qazim Laçi

15 – Taulant Seferi

16 – Medon Berisha

17 – Ernest Muçi

18 – Ardian Ismajli,

19 – Mirlind Daku

20 – Ylber Ramadani

21 – Kristjan Asllani

22 – Amir Abrashi

23 – Thomas Strakosha

24 – Marash Kumbulla

25 – Naser Aliji

26 – Arber Hoxha

27 – Simon Simoni

src=”https://www.botasot.info/media/botasot.info/images/2024/June/03/auto_albani1717428797.jpg” width=”695″ height=”382″ />

TË FUNDIT
6 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
9 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

9 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
6 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
1 ditë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ