Shqipëria në Euro 2024, Sylvinho: Po jetojmë një ëndërr, kemi një skuadër që del e para e grupit

Picture of ina-online
ina-online

21/11/2023

Trajneri i kombëtares shqiptare, Sylvinho thotë se po jetojnë një ëndërr pas kualifikimit të Shqipërisë në Europianin 2024 dhe renditjen në vendin e parë në grup.

Duke folur pas barazimit 0 me 0 me Ishujt Faroe, Sylvinho u shpreh se Kombëtarja Shqiptare po rritet dita-ditës.

“Është diçka e bukur që Shqipëria rritet, kemi qenë në një grup shumë të vështirë, por është shumë e bukur, po jetojmë një ëndërr. Kemi një skuadër që ka pothuajse 6 ndeshje që nuk humbet, del e para e grupit, nuk pëson gola, është meritë e të gjithëve atyre që kanë punuar”.

Tekniku brazilian ka vlerësuar të gjithë futbollistët për arritjen.

“Ylli i vërtetë është skuadra, skuadra është ajo që ka bërë këtë arritje deri tani”.

TË FUNDIT
29 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
41 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 orë
BDI në “lucidum intervallum”
4 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

ME TE LEXUARA

12 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
4 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
11 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
1 orë
BDI në “lucidum intervallum”

LEXO MË SHUMË

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

Qeveria E RMV

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës

INFO

NA NDIQ