Shqipëria në gjysmën e rrugës për ëndrrën Euro 2024

Picture of INA
INA

08/09/2023

Me ndeshjet e mbrëmshme është mbyllur faza e parë e eliminatoreve të Kampionatit Europian “Gjermani 2024” për Grupin E, ku Shqipëria e sheh veten në vend të dytë pas Çekisë.

Kuqezinjtë, me barazimin 1-1 në Pragë, janë në kuotën e 7 pikëve pas katër sfidave (gjysma e rrugës), 1 më pak se Çekia dhe 1 më shumë se Polonia.
Nëse do të mbyllej në këto momente fushata kualifikuese, skuadra e Silvinjos do të ishte e kualifikuar në “EURO 2024”.

Në letër, shanset e kuqezinjve janë mjaft të mëdha, pasi do të luajnë 3 ndeshje në shtëpi, me Poloninë, Ishujt Faroe dhe Çekinë dhe vetëm një në transfertë me Moldavinë.

Gjysma e dytë, ajo vendimtarja, nis të dielën me sfidën ndaj Polonisë në “Air Albania.

TË FUNDIT
19 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

22 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
21 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
19 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ