Shqipëria nuk mposhtet në Hamburg, Gjasula shënon në minutën e fundit dhe i jep barazimin kuqezinjve kundër Kroacisë

Picture of ina-online
ina-online

19/06/2024

Në një ndeshje të mbushur me emocione dhe raste të shumta, Shqipëria arriti të sigurojë një pikë të çmuar në Europian pasi barazoi 2-2 me Kroacinë në minutat e fundit.

Pavarësisht një fillimi të fortë me gol nga Laçi, dhe një përfundim dramatik me gol të dytë nga Gjasula, kuqezinjtë nuk arritën të marrin fitoren e tyre të parë në turne.

Ndeshja u karakterizua nga një lojë e fortë dhe raste të humbura nga të dyja palët, duke përfshirë edhe një autogol të Gjasulës që i dha Kroacisë avantazhin për një kohë të shkurtër. Trajneri Silvinjo bëri disa ndryshime strategjike në formacionin e tij, por pavarësisht përpjekjeve, Shqipëria duhet të presë për fitoren e shumëpritur.

Kroacia përballet me Shqipërinë në ndeshjen e dytë të Grupit B, me të dyja skuadrat që kërkojnë fitoren në mënyrë që të jenë ende në garë për t’u kualifikuar.

Kuqezinjtë e Sylvinhos zbresin në fushë pas disfatës me Italinë, teksa tashmë luajnë për çdo gjë.
Duket se tekniku brazilian ka kryer zëvendësime në mesfushë dhe sulm, duke lënë në stol Seferin dhe Brojën, teksa Bajrami ka kaluar në krahun e majtë, me Laçin që luan në mesfushë dhe Manaj në krye të pjesës ofensive.

4 orë
Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë
4 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
4 orë
Ministri Taravari realizon edhe një premtim: Deri në fund të vitit do të punësohen 300 specializantë privat
6 orë
Toshkovski: LSDM po mbron krimet e BDI-së! Do të nisim procedura ndaj të paprekshmëve

11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League