Shqipëria fiton miqësoren ndaj Bullgarisë, Muçi me supergol

ina-online
ina-online

17/10/2023

Kombëtarja e Shqipërisë ka vazhduar me rezultate pozitive, pasi sonte triumfoi edhe në miqësoren ndaj Bullgarisë.

Madje, “Kuqezinjtë” nuk pranuan gol as sonte duke vazhduar kështu serinë e ndeshjeve pa pranuar gol në shtëpi, përfshirë edhe ndeshjet e ciklit kualifikues për “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Air Albania” përfundoi me rezultatin 2:0.

Të përzgjedhurit e Sylvinhos shënuan nga një gol në secilën pjesë. Vlen të theksohet se kjo ishte ndeshja e parë e karakterit miqësor nën urdhrat e trajnerit brazilian.
Kombëtarja shqiptare hyri në pushimin mes pjesëve me epërsi minimale, falë golit të Qazim Laçit (41’), i cili shënoi nga afërsia.

Fitorja u vulos në pjesën e dytë, me Ernest Muçin (81’) që shënoi gol të bukur nga distanca.

Shqipëria do të rikthehet në aksion muajin e ardhshëm, kur pritet edhe të vulosë kualifikimin për në Kampionatin Evropian, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani.

Shqipëria më 17 nëntor do të luajë në udhëtim ndaj Moldavisë, kurse pas tre ditësh do të presë Ishujt Faroe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ