Shqipëria po fiton, Kosova vështirë me Anglinë

0

Pjesa e parë Angli – Shqipëri ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda. Kane e nxori Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të. Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe Anglia u përgjigj në minutën e tetë duke barazuar me Sterling.
Mbyllet pjesa e parë në “Elbasan Arena”, mes Shqipërisë dhe Islandës me vetëm 1 minutë shtesë të dhënë nga arbitriti ndeshjes. Shqipëria po fiton me rezultatin 1-0, me golin e shënuar nga Kastriot Dermaku në minutën e 32.