Shqipja në uniformat policore, Mickoski: Defokusim për plaçkë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/03/2022

“Dekreti për gjuhën shqipe në uniformat policore është një temë politike që shërben si defokus nga krimi dhe grabitja që ka bërë pushteti në Maqedoni”, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve të pyetur për dygjuhësinë e stemave të uniformave policore.

Mickoski theksoi se kjo përveç se është defokus, në asnjë mënyrë nuk do të përmirësojë standardin e qytetarëve të Maqedonisë.

“Nuk do të zvogëlohet numri i autobusëve që nisen nga Maqedonia me të rinj nga Tetova Dibra, Gostivari, Strumica, Vinica, Manastiri dhe është edhe një tentativë për të fshehur plaçkitjen e bërë nga pushteti i përkthyer nga LSDM dhe BDI, duke përçarë popullin. thekson Mickoski.

Ai shtoi se ishte i habitur se sa lehtë këta politikanë në pushtet e shanin dhe nënvlerësonin popullin, duke menduar se në këtë mënyrë do të bënin diçka për t’i mbuluar këto dështime.

“Por unë nuk mendoj kështu, mendoj se qytetarët do të flasin me zë të lartë në zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare”, tha Mickoski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

oliver spasovski

Spasovski: Nuk dorëzohemi, pensionin minimal e rrisim në 20 mijë denarë

anita-angellovska bezhovska

Angellovska- Bezhoska paralajmëron ulje deri në 4 % të inflacionit

Screenshot_2024-04-19-19-07-50-881_com.android.chrome-edit

Prani e madhe e njësive policore në Haraçinë të Shkupit

Klasa_zbrazet_Banka-600x347-1

MASH i ka njoftuar shkollat se ditët jopune për shkak të zgjedhjeve do të punohen të shtunave

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

INFO

NA NDIQ