Shqiprim Arifi i kërkon llogari tjetër Albin Kurtit, ja çka shkruan tani?

Picture of ina-online
ina-online

04/11/2023

Kreu i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se është duke e përsëritur prej një kohe që “Albin Kurti është jozyrtarisht person non-grata” në SHBA dhe se “të gjithë shqiptarët nëpër botë e dinë dëmin që Kurti ua ka bërë raporteve me SHBA-në dhe me partnerët”, shkruan Express.

Arifi tutje ka shkruar se për herë të parë në histori raportet e Kosovës me Greqinë janë më të mira se me SHBA-në.

Sipas tij, Kurti duhet ta ndjej për obligim moral që të japë shpjegime për shqiptarët pse ne kemi raport më të fortë me Greqinë sesa me SHBA-në.

“Për herë të parë në historinë e Kosovës, marrëdhëniet me Greqinë janë më të mira sesa me aleatin dhe mikun tonë të kahershëm SHBA-në dhe për këtë, Albin Kurti duhet të ndjejë një detyrim moral t’u shpjegojë shqiptarëve pse kemi marrëdhënie më të forta me Greqinë sesa me SHBA-në. Dhe më e rëndësishmja, pse marrëdhënia me kryeministrin grek Mitsotakis është më e mirë sesa me Edi Ramën”, ka shkruar Arifi.

TË FUNDIT
3 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
8 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
9 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
18 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
18 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
9 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
8 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
3 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

LEXO MË SHUMË

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

faton

Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)

liridona shala faton hajrizi e dashura

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

arianit koci

Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti

albulena haxhiu

Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ