Shqiprim Arifi tregon se kush i fitoi zgjedhjet në Preshevë dhe në Bujanoc

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Shqiprim Arifi thotë se zgjedhjet në Bujanoc i ka fituar Arbër Pajaziti, e pranon se ka humbur kandidati i Alternativës në Preshevë

Ish-kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, pas mbylljes së votimit deklaron se “populli i tha jo Albin Kurtit dhe politikave përçarëse të tij”.

Në postimin që e ka bërë Arifi thotë se zgjedhet në Bujanoc i ka fituar Arbër Pajaziti. Teksa e pranon humbjen në Preshevë duke thënë se “qytetarët vendosen kësaj rradhe një verdikt tjetër”.

“Në Bujanoc, kandidati nga radhët e Alterntivës Arbër Pajaziti është fituesi i zgjedhjeve. Urime Arbërit për fitoren e merituar”.

Tutje, Arifi ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Kurti, duke thënë se i njëjti “i shërben narrativës së Beogradit”.

“Nuk mbahet mend që të ketë pasur një pjesëmarrje kaq të ulët ndonjëherë në historinë e zgjedhjeve në Preshevë. Ashtu siç ka qenë dhe në zgjedhjet e fundit parlamentare, ku shqiptaret e Luginës i bojktotuan zgjedhjet përshkak të përçarjes së Kurtit nga Prishtina në Luginë.

Albini, nuk meriton asnjë votë në gjithë trojet shqiptare, pasi i shërben vetëm narratives së Beogradit. Njëkohësisht i kanë shërbyer 2 milion euro të vjedhura nga buxheti i Republikës së Kosovës për blerje votash”, shkruan Arifi.

TË FUNDIT
4 orë
Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?
18 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
18 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
1 ditë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
2 ditë
Deklarata e Abazoviçit për tifozllëkun për Serbinë, Berishaj: Shqiptar me prejardhje, jo me qëndrime

ME TE LEXUARA

1 ditë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
18 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
18 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
4 orë
Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

LEXO MË SHUMË

kaja kallas

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Dodik

SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit

radev

Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta

Nikolle Berishaj

Deklarata e Abazoviçit për tifozllëkun për Serbinë, Berishaj: Shqiptar me prejardhje, jo me qëndrime

Dritan Abazovic

Abazoviq: Së pari jam tifoz i Shqipërisë, deklarata se “jam tifoz i Serbisë” u keqkuptua

Mediat kroate: Në përplasjen me tifozët anglezë i përfshirë edhe djali i Vuçiç, mbrohej nga “Kobra-t” (VIDEO)

zvecan serbet flamur

DW: Mund të pasohet nga veprat kërcënimi për “Serbinë e Madhe“?

Dritan Abazovic

Abazoviq befason me deklaratën: Do të jem në stadium për ta mbështetur Serbinë kundër Anglisë

INFO

NA NDIQ