FOTO/ Shqiptares që u muros nga i dashuri i jepet lamtumira e fundit, nëna: Më vdiq zemra bashkë me të

INA
INA

19/11/2023

Vajzës shqiptare Sibora Gegani, që u vra nga i dashuri i saj rreth 9 vite më parë dhe u muros në një apartament në Torremolinos (Málaga) në Spanjë i është dhënë lamtumira e fundit nga familja dhe të afërmit. Trupi i pajetë i saj u gjet rreth 5 muaj më parë i murosur në një apartament në Torremolinos, në Spanjë.

“Marco shkatërroi jetën e vajzës sime, por në të njëjtën kohë ai mori edhe jetën time. Zemra ime ka vdekur me të” tha nëna e vajzës.

Ky është vajtimi i një nëne që pas nëntë vitesh pa marrë vesh nga e bija, lajmi i parë që mori për të ishte se ajo ishte vrarë dhe trupi i saj ishte murosur në një apartament në Torremolinos.

Këtë të shtunë, Elisabeta i tha lamtumirë “fluturës” së saj në vendin ku u rrit dhe jetoi pjesën më të madhe të jetës së saj, Itali.

Ajo ishte 22 vjeç kur u pa për herë të fundit. Ishte verë, 2014, në Torremolinos. Sibora ishte transferuar me burrin me të cilin ajo ishte në një lidhje atëherë, Marco. Ajo e takoi atë në Nettuno – një komunë italiane e vendosur në Romë, pasi edhe ajo jetonte atje.

“Në vitin e parë që u takuan, nuk mendoja asgjë të keqe për të, as nuk kishte ndonjë gjë që më bëri të mendoj se ai mund ta keqtrajtonte atë”, thotë nëna e saj.

Megjithatë, marrëdhënia përparoi dhe në një nga vizitat e Elisabetta-s në Malaga, vajza e saj rrëfeu se “ai ishte shumë posesiv dhe se ajo nuk donte të ishte më me të”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

shqiptaret greqi

Greqi/ Festat e nëntorit në komunitetin shqiptar

albin kurti

​Kurti në Berlin: Mërgata jonë mbetet motor kryesor për zhvillimin ekonomik të Kosovës

gjermani jeta

Çfarë ndryshon në jetën në Gjermani në vitin 2024?

edita shkreli

Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

aksident

Dy shqiptarë në mesin e tri viktimave në aksidentin në Venecia

Foto Ilustrim

Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

policia-italiane

Arratiset nga burgu italian “mbreti” i drogës, kush është 34-vjeçari shqiptar…

INFO

NA NDIQ