Shqiptarët do bëjnë ndryshimin në Maqedoni, është koha tani, Kasami dhe Sinani flasin në Top Channel (VIDEO)

ina-online
ina-online

21/03/2024

Të ftuar në studion e Breaking” në Top Channel, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami si përfaqësues i koalicionit VLEN dhe analisti politik Arsim Sinani kanë folur për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoninë e Veriut.

Kasami ka theksuar se tashmë është i qartë ndryshimi dhe një fitore e koalicionit opozitar shqiptar VLEN.

I pyetur se a kanë shqiptarët shansin për të pasue një president të dalur nga zgjedhjet, Kasami deklaroi se ishte një mundësi e rrallë por që kandidati i BDI-së po përçan votën.

Ndërsa, analisti Sinani deklaroi se shqiptarët do ti japin fund politikave të BDI-së dhe se më 8 maj vjen ndryshimi.

Për më tepër ndiqeni emisionin me Dafina Hysa në Top News.

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

INFO

NA NDIQ