Shqiptarët e Trevisos vendosën monumentin e Nënë Terezës në Quinto di Treviso

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Shqiptarët e Trevisos vendosën monumentin e Nënë Terezës në Quinto di Treviso.

Pjesë e kësaj ceremonie ishte edhe kandidati për deputet në Parlamentin Evropian, Muharrem Salihu.

“U bashkova në ceremoni si i ftuar nderi, u prezantova me fjalë mirënjohje dhe urim për sukses nga Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Milano, Diamant Kastrati, dhe përshëndeta të pranishmit e shumtë. Në ceremoninë e bukur për hapjen e panairit, duke kënduar këngën kombëtare, i kujtova thjesht bashkëatdhetarëve me të drejtë vote: mos e shkoni dëm fuqinë tuaj! Kemi një rast historik para nesh!”, theksoi Salihu.(INA)

TË FUNDIT
1 ditë
Gjermania edhe më shumë do t'i lehtësoj masat për punëtorët e huaj të kualifikuar
4 ditë
Ky është vendi evropian për të jetuar, pushimi vjetor deri 5 javë dhe rroga mesatare deri 5.000 euro
5 ditë
Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë, shkak janë bërë shqiptarët (VIDEO)
6 ditë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
6 ditë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjermania edhe më shumë do t'i lehtësoj masat për punëtorët e huaj të kualifikuar

LEXO MË SHUMË

viza gjermane

Gjermania edhe më shumë do t’i lehtësoj masat për punëtorët e huaj të kualifikuar

danimarka kopenhagen

Ky është vendi evropian për të jetuar, pushimi vjetor deri 5 javë dhe rroga mesatare deri 5.000 euro

perleshje tifozet serb

Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë, shkak janë bërë shqiptarët (VIDEO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër

burek king

Burek King-u i shqiptarëve e humb betejën ligjore me Burger King

nefail maliqi

Tribune de Genėve: Një gazetar shqiptar në Gjenevë kërkon ngritjen e bustit të heroit zviceran Guillaume Tell në Kosovë

INFO

NA NDIQ