Shqiptarët në Luginë dënohen nga gjykatat serbe për ngritjen e flamurit!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka reaguar ndaj Serbisë, lidhur me trajtimin e shqiptarëve në Luginë të Preshevës.

“Shqiptarët në Luginë dënohen nga gjykatat serbe për ngritjen e flamurit 🇦🇱!

Kjo është fytyra e vërtetë e Serbisë, dhe prandaj komuniteti ndërkombëtar duhet ta dënoj ashpër, por edhe Lajçaku duhet t’ia kujtoj Vuçiqit t’hënen!”, ka shkruar Basha.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
4 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
4 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
5 orë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë
6 orë
Qeveria e re drejt formimit, ja detajet

ME TE LEXUARA

9 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
6 orë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës
1 ditë
Përleshje me armë tek rruga e ‘Plastikave’ në Shkup, ka të plagosur
6 orë
Qeveria e re drejt formimit, ja detajet
17 orë
Mbledhja e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, sot vendoset për avancimin e statusit të Kosovës
5 orë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë
16 orë
Vritet blogeri dhe këngëtari i njohur në Shkup!
4 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

LEXO MË SHUMË

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

Qeveria-mkd

Qeveria e re drejt formimit, ja detajet

Afrim Gashi

Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

derivate nafta dizeli benzin

Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Nesër seanca konstituive e Kuvendit

INFO

NA NDIQ