Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Picture of INA
INA

29/09/2023

Ndeshja mes Baselit dhe Luzernit në elitën e futbollit të Zvicrës është mbyllur në barazim 1-1.

Ndeshja mes Baselit dhe Luzernit në eliTë dyja klubet në radhët e tyre kanë shumë lojtarë shqiptarë, që ishin vendimtarë në këtë përballje.

Taulant Xhaka asistoi për Djordje Jovanovic që shënoi në minutën e 61-të për epërsinë e Baselit.

Në anën tjetër rezultati u barazua në 1-1 nga Ardon Jashari që gjeti rrjetën në minutën e 81-të pas asistimit të Kemal Ademit.tën e futbollit të Zvicrës është mbyllur në barazim 1-1.

Përveç tre të përmendurve më lartë, në fushë ishin edhe Denis Simani dhe Ismajl Beka te Luzern.

Baseli pas shtatë ndeshjeve ka pesë pikë dhe zë vendin e nëntë, ndërsa Luzerni është i dyti me 15 pikë në tetë ndeshje. /Telegrafi/

https://www.facebook.com/FCLUZERN1901/posts/718147913672687?ref=embed_post

TË FUNDIT
5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
8 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
8 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

1 ditë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
1 ditë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
20 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
8 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ