Shqiptari alarmon Greqinë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2022

Një shqiptar është arrestuar në Greqi pasi ka qëlluar me armë zjarri në një lagje të Athinës. Mediat greke raportojnë se personi me origjinë shqiptare fillimisht qëlloi me çifte nga ballkoni i banesës së tij në rrugën Efesou.

Policia greke në Kypseli u mobilizuar pasi mori informacionet e para për këtë ngjarje të rëndë. Dyshohet se shqiptari doli nga banesa e tij, në rrugën e Efesit aty ku nisi të qëllojë. Nuk dihen arsyet dhe identiteti i tij. Policia është ende duke hetuar ngjarjen.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mira murati

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

vlora-bregdeti-shqiptar

Banka Botërore financon me 80 milionë dollarë projektin për zhvillimin e turizmit në Shqipëri

treni

BE po shpërndanë bileta falas për udhëtime me tren nëpër Evropë, edhe Maqedonia e Veriut në listë

diaspora kroaci

Takime vëllezërore me shqiptarët e Kroacisë

vlen berlin

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

vlen berlin

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

andi vranja

Djaloshi që la Amerikën për të veshur uniformën e policisë së Kosovës

REXHEP rexhepi

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

INFO

NA NDIQ